KESİN ÇIKIŞLI

FRANSA İSVİÇRE LUXEMBURG ALMANYA RÜYASI
  • Basel
  • Strasbourg
  • Paris
  • Lüksemburg
  • Mulhouse
  • Freiburg

İsviçre Fransa Almanya Turları

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Basel - Strasbourg

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1923 sefer sayılı uçuşu ile Saat 07:50’de Basel’e hareket. Yerel saat ile 09:55’de Basel’e varışın ardından alanda bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuz başlıyor.

Ünlü Rönesans yazarı Hollandalı Erasmus’un mezarının bulunduğu Basel Manaserı, şehrin en güzel binalarından Hotel Les Trois Roi, şehrin ana meydanı ve pazar yeri Marktplatz, Hükümet Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Strasbourg’a hareket.

Fransız Milli marşı “La Marseillaise”in yazıldığı yer olmasıyla tarihi bir öneme sahip olan Strasbourg, Alsace Kültürüyle Fransız mimarisinin harmanlandığı bir şehir olarak karşımıza çıkıyor. 1874 yılına kadar dünyanın en yüksek yapısı olma ünvanına sahip Notre-Dame de Strasbourg Katedrali, Rohan Sarayı, Kleber Meydanı ve geleneksel Alsace Evleriyle süslenmiş Petit France bölgesini geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2. Gün: Strasbourg

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek Schaffhausen Ren Şelalesi & Zürih & Luzern turuna katılabilirler.

Turumuzda ilk durağımız Ren Şelalesi. 150 metre genişliği ve 23 metrelik yüksekliği ile Avrupa’nın en büyük şelalesinin etrafında, büyüleyici su sesi eşliğinde, yapacağımız yürüyüşümüzün ardından, İsviçre’nin en büyük kenti olan Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih Gölü’nün kenarında ve Alp Dağları’nn eteklerinde konumlanan Zürih gerek tarihi geçmişi, gerekse kültürü ile yılın her döneminde milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi geçmişi Neolitik ve Bronz Çağı'na kadar giden şehrin ismi ise Turus'tan geliyor. M.S. 2. yüzyılda Roma işgali altında olan şehre Turicum adı verilmiş. Bu isim İsviçre Almancasına çevrildiğinde “Zuri” olarak okunuyor. Son yapılan verilere göre Avrupa’nın en yaşanabilir şehri olan Zürih, İsviçre’nin kültür başkenti olarak da adlandırılmaktadır. Varışımızla birlikte Grossmünster, Fraumünster Kiliselerini ve Avrupa’nın en büyük saat kulesi olan St. Peterskirche kilisesini gördükten sonra şehrin alışveriş merkezi kabul edilen Bahnhofstrasse’yi turluyoruz. Turumuzun ardından Luzern’e hareket ediyoruz. Bu büyüleyici şehirde, Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı, Şapel Köprüsü ve Luzern gölünün muhteşem manzarasını gördükten sonra turumuzu bitiriyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

Schaffhausen Ren Şelalesi & Zürih & Luzern Turu: 100 Euro

3. Gün: Strasbourg - Paris

Sabah kahvaltısının ardından Paris’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla beraber panaromik Paris şehir turumuza başlıyoruz. Charles de Gaulle ve Zafer Takı, Champs Elysees, Louvre Müzesi ve piramit, Etoile Meydanı, Grand Palais ve Petit Palais sergi sarayları, Concorde Meydanı ve Obelisk Taşı, Fransa Parlamento binası, Alexandre Köprüsü, Seine Nehri, Napolyon’un Mezarı ve Eiffel Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. Gün: Paris

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Muhteşem Paris (Eiffel Kulesi + Seine Nehri Tekne Gezisi + Montmarte Ressamlar Tepesi + Sacre Coeur Bazilikası turuna katılabilirler. Turumuz öncelikle Paris’in simgesi haline gelmiş ve Dünya’nın en önemli yapıtlarından olan Eiffel Kulesiyle başlıyor. Bu turumuzda Eiffel Kulesinin 2. Katına çıkarak Paris’i yukarıdan keşfetme şansı bulacaksınız. Turumuz, Siene nehri üzerinde tekne gezisi ile devam ediyor. Nehrin her iki yanındaki tarihi yapıtları nehir üzerinden gördükten sonra Paris’in en yüksek tepesi olan Montmarte tepesine teleferik ile çıkıyoruz.. Halen bohem hayatın yaşandığı bu bölgede bir zamanlar Pablo Picasso, Henry Toulouse Lautrec, Dalida, Vincent Van Goh ve Jean Marais gibi önemli sanatçılar izler bırakmıştır. Paris’in büyük bir bölümünden görülen SacreCoeur(Adaklar Kilisesi) ilk göreceğimiz yapı olacak. Bu yapıyı yakından gördükten sonra Tertre Meydanında alış veriş ve portrenizi yaptırabileceğiniz molanın ardından Fransa tarihinin bir sembolü, hem de Paris’in silüetinin vazgeçilmez bir parçası olarak nitelenen Notre Dame katedralini dışarıdan ziyaret ediyoruz. Notre Dame 1137 - 1180 yılları arasında hüküm süren Kral VII.Louis’nin emriyle Paris’in siyasi,ekonomik ve kültürel gücünü dünyaya göstermek için inşa edilmiştir. Bu muhteşem yapıyı gördükten sonra kısa bir fotoğraf molası veriyoruz ardından otelimize transfer.

Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Paris by Night turuna katılabilirler. Paris’i bir de ışıklar altında görmek ister misiniz ? Champs Elysees, Concorde Meydanı, Louvre Müzesi ve daha birçok ünlü bulvarları, binaları ve meydanları ışıklar altında görme imkanı bulacaksınız. Trocedaro Meydanından ışıl ışıl parıldayan Eiffel kulesi için fotoğraf molası verdikten sonra otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Muhteşem Paris Turu: 120 Euro

Paris by Night Turu: 45 Euro

5. Gün: Paris

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Versay Sarayı turuna katılabilirler. Fransız krallarını yaşadığı ve Fransa’nın en çok gezilen ilk üç yerinden biri olan bu ihtişamlı sarayı gezdiğinizde tarihte yolculuk yapacaksınız. Saray, 17. Yüzyıl sonlarından, son kral ve kraliçenin giyotinde can verdikleri Fransız devrimine kadar imparatorluk hanedanına ev sahipliği yapmıştır. Fransız Devriminden önce 16. Louis’nin eşi Marie Antoinette’in “Ekmek yoksa pasta yesinler!” sözlerinin söylendiği balkonu görmek istiyorsanız, dünyanın en büyük şatosu olarak kabul edilen, parkıyla birlikte 8.213.200 m2 (evet, 8 milyon metrekareden daha fazla) alana kurulmuş 2300 odalı Versailles Sarayı’nı kesinlikle gezmelisiniz! Turumuz esnasında Aynalı salonları, Royal Şapeli, kral ve kraliçelerin yaşadığı büyük ihtişamlı salonları ve salon tavanlarındaki işlemeleri, 2000’den fazla heykeli, kraliyet ailesine ait en değerli sanat resimlerini görecek ve unutulmaz bir gün geçirmiş olacaksınız. Turumuzun sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman.

Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Moulin Rouge Show turuna katılabilirler. Dünyaca ünlü muhteşem sahne showlarından birini sizlere ayrılmış masalarda Şampanya eşliğinde izlemeye ne dersiniz? Bu geceyi kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Versay Sarayı Turu: 70 Euro

Moulin Rouge Show Turu: 150 Euro

6. Gün: Paris - Lüksemburg

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Güzergah üzerinde Fransa Krallarının taç giydiği şehir olarak bilinen ve Şampanyanın çıkış yeri olan Reims Şehrine uğruyoruz. Başpiskoposluk Makamı, Fransa Krallarının taç giydiği Reims Katedrali, Jan Dark Heykeli, Verdun Meydanı görüldükten sonra Lüksemburg’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla beraber şehir turumuz başlıyor, Notre Dame Katedrali, Dükler Sarayı, Belediye Binası ve Anayasa Meydanı görülecek yerler arasındadır. Lüksemburg gezimizin ardından otelimize transfer, Geceleme Otelimizde.

7. Gün: Lüksemburg - Mulhouse

Otelde alınacak kahvaltının ardından Mullhouse’a doğru hareket ediyoruz. Yolda Alman kültür ve geleneklerinin modernizm ile harmanlandığı örnek Alman kentlerinden, bir kültür merkezi Mannheim’da duracak ve kısa bir şehir turu sonrası şehir merkezinde serbest zaman vereceğiz.

Bu serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Heidelberg turuna katılabilir. Varışımızla beraber yapacağımız turda Hauptstrasse, Marktplatz Meydanı, Eski köprü, Heidelberg Kalesi (dışarıdan) görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Mannheim’a dönecek ve Mullhouse’daki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Heidelberg Turu: 50 Euro

8. Gün: Mullhouse - Freiburg - Basel - İstanbul

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Freiburg’a hareket ediyoruz. Almanya’nın dördüncü büyük şehri olan Freiburg, Almanya’nın güneyinde bulunan ve yeşille özdeşleşen şirin bir kenttir. Kara ormanların başkenti olarakta bilinen bu şehir günümüzde çevrecilik konusunda rol model üstlenmektedir. Yapacağımız şehir turunda Freiburger Münster (Katedral), Markthalle (Kapalı Pazar), Münsterplatz (Büyük Meydan), Rathausplatz, Kaiser Joseph Caddesi, Augustiner Platz, Adelhauser Platz, Gerberau görülecek yerler arasındadır.

Turumuzun ardından Basel'e havalimanına hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1926 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:15’de İstanbul Havalimanı'na varışımızın ardından turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

İPTAL & İADE POLİTİKASI

Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 31 gün öncesine kadar banabitatile yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 30 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Rezervasyon esnasında iptal iade sigortası yapılması durumunda 30 günden az kalması durumunda uygulanacak kesinti oranları değişiklik göstermektedir.İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Banabitatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; banabitatil gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; banabitatil' den alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu banabitatilden bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin banabitatil tarafından iptal edilmesi durumunda banabitatilden herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, banabitatil sorumlu tutulamaz.

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde banabitatil iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından banabitatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#52
LOKASYON:
Avrupa
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 31 gün öncesine kadar banabitatile yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 30 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Rezervasyon esnasında iptal iade sigortası yapılması durumunda 30 günden az kalması durumunda uygulanacak kesinti oranları değişiklik göstermektedir.İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Banabitatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

EK HİZMET VE SERVİSLER
0 TL
İBİS OTELLERİ (İBİS ACCOR GRUB)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

599

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Basel - İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti (Tüm Türkiye ve Kıbrıs'tan iç hat bağlantı uçuşları için müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.)
Paris’te 3 gece oda kahvaltı konaklama
Strasbourg’da 2 gece oda-kahvaltı konaklama
Lüxemburg’da 1 gece Oda Kahvaltı Konaklama
Mullhouse ve civar bölgelerinde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
Panoramik Paris, Strasbourg, Basel, Freiburg. Mannheim, Lüxemburg, Reims şehir turları
Alan - otel - alan transferleri ve şehirlerarası transferler
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

HARİÇ OLANLAR:


Vize ücreti ve servis bedeli
COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Öğle ve Akşam yemekleri
Paket fiyatına dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Müze ve ören yeri girişleri
Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
Turist Vergileri (Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.)