KESİN ÇIKIŞLI

Güney Afrika Botswana Turu 12Gün Herşey Dahil -THYGüney Afrika Cumhuriyeti ya da daha yaygın kullanımı ile Güney Afrika, Afrika kıtasının güneyinde yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşularını Namibya, Botsvana, Zimbabve, Mozambik ve Esvatini oluştururken ülkenin güneydoğusunda Hint Okyanusu, güney ve güneybatısında Atlas Okyanusu bulunmaktadır.

  • CAPE TOWN
  • JOHANNESBURG
  • PİLANNESBERG
  • TÜRK HAVAYOLLARI
  • 12 GÜN
  • Erken Rezervasyon 01.03.2024 ile 30.11.2024 arasındaki tarihlerde %5 erken rezervasyon indirimi.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: ISTANBUL/CAPE TOWN uçuşu 01:50 11:45

 Gece 01.50 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile uçuşumuzu yapıyoruz.

Sabah saat 11.45’te Cape Town’a ulaşıyoruz. Varışta havalimanından özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otele giriş yapıyor, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenme ardından ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün panaromik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo-Kaap Bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durağı ise Cape Town Water Front. Burası masa dağı manzarası ve okyanusun büyüleyici güzelliği ile alışveriş yapabileceğiniz ve restoranların bulunduğu bir liman bölgesidir.

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL 4* VB.

2. Gün: CAPE TOWN /HOUTBAY- ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz. Sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton bölgesinden geçerek balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasındaki doğal ortamlarında Afrika’nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartheolemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu’na doğru yola çıkıyoruz. Ümit Burnu’na vardığımızda füniküler ile dünyanın en yüksek noktasındaki deniz feneri görülecektir. Ümit Burnunun keşfinde ilk ayak basılan noktayı gördükten sonra yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından sevimli Afrika Penguenlerini görme şansımız olacak. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL 4* VB.

3. Gün: CAPE TOWN / STELLENBOSCH ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIM TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam STELLENBOSCH VADİSİ ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIMI TURU yapacağız.

Cape Town yakınlarındaki Stellenbosch Kasabasına doğru güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Şehir hayatından uzaklaşırken yolculuğumuz esnasında yol kenarında ki büyük ve endamlı ağaçlar bizi bu güzel günün başladığının habercisi olacak. Stellenbosch kasabasına vardığımızda kasabada ufak bir gezinti yapma şansımız olacak. Ardından üzüm bağlarıyla ünlü bu vadiye karşı, doğanın yeşil renklerinin en güzelleri eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından yerli çiftçilerin üzüm bağlarına Afrika’nın meşhur şaraplarının tadımına gidiyoruz. Aynı bölgede kakao çekirdeğini ve ev yapımı kalıp çikolataları da test etme şansımız olacak. Akşamüstü turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: NEW TULBAGH HOTEL 3* VB.

4. Gün: CAPE TOWN

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: CAPETONIAN HOTEL 4* VB.

5. Gün: CAPE TOWN / JOHANNESBURG UÇAK 07:25 08:50

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. JOHANNESBURG yolculuğumuza başlıyoruz. Varışımızı takiben şehir turu yapacağız.

Mandela Meydanı, Sandton, Mandela Köprüsü, Meclis Binası turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında. [ Yol durumuna göre bazı ziyaretler bir sonraki günlerde icra edilebilir ] Turumuz sona erdikten sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOLIDAY INN EXPRESS WOODMEAD 4* VB.

6. Gün: JOHANNESBURG – SUN CITY – PILANESBERG BÖLGESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sun City’e doğru yola çıkıyoruz.

Sun City eğlence ve kumarhaneler bölgesidir. Bu dünyaca ünlü sayfiye ve kumarhaneler bölgesini geziyoruz. Öğle yemeğimizi burada alacağız. Öğle yemeğimizden sonra Sun City, eğlence merkezinde serbest vaktimiz olacak. Bölgede bulunan büyük kumarhaneler, barlar ve restoranların yanı sıra su parkları ve isteyen misafirlerimiz çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Geceleme Pilanesberg bölgesindeki otelimizde.

OTELİMİZ: THE KINGDOM RESORT 4* VB.

7. Gün: JOAHNNESBURG – PILANESBERG SAFARI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Pilanesberg Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Afrika denilince akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. Bölgeye varışımız ardından bizleri bekleyen 4x4 safari kamyonlarımızla 3 saatlik keyifli bir safariye çıkıyoruz. Safari boyunca Pilanesberg Milli Parkında volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal tabiat ortamlarında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince “Big Five” olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türleriyle 350 farklı kuş türü, 65 sürüngen familyasını doğal ortamında ziyaret ederek görme şansını yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize dönüyoruz.

OTELİMİZ: THE KINGDOM RESORT 4* VB.

8. Gün: Pilannesberg -PRETORYA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası PRETORYA ‘ya doğru yola çıkıyoruz.

Pretorya ya da Pretoria, Güney Afrika Cumhuriyeti'nin yönetsel başkenti. Apies Irmağının her iki yakasında yer alan kent doğuda Magalies Dağının batı eteklerine kadar uzanır.

PRETORYA panaromik şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdan sonra serbest saatler ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: The Park Lodge Hotel 3* vb

9. Gün: PRETORYA-GABORONE (BOTSWANA )

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz BOTSWANA sınırı olacak , yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecektir. Sınıra ulaşıyoruz. Ve işlemlerimizi yapacağız.

Botsvana Vizesi: Türkiye Cumhuriyeti ve Botsvana arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaport Hamilleri Botsvana ülkesine yapacakları seyahatler için 90 Gün Vizeden Muaftırlar.

Gaborone, Botsvana'nın başkenti ve en büyük şehridir. Şehir, ülkenin güneydoğusunda Güney Afrika Cumhuriyeti sınırına 15 kilometre uzakta Notwane Nehri kıyılarında yer almakta olup Kgali ve Oodi Tepeleri olarak adlandırılan dağların arasında düz bir vadide kuruludur. şehrin nüfusu 2011 yılı itibari ile 231,626'dır

Varışı takiben otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra kısa şehir turu yapacağız. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Town Lodge Gaborone 3* VB

10. Gün: GABORONE (BOTSWANA )-MOKOLDI SAFARI PARK

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden turumuza yapmak üzere ayrılacağız.

ÖĞLE YEMEKLİ - Mokoldi Game Drive yapacağız. Şehir merkezine 15 km mesafede yer alan MOKOLDI MİLLİ PARKINA geçiyoruz. Mokolodi Nature Reserve içerisinde SAFARI KAMYON turumuzu olacak. Botswana doğasını yakında yaşaycağımız bir gün olacak. Beş Büyük dediğimiz tüm vahşi hayvanları bünyesinde barındıran bir bölgedeyiz. Turumuzun sonuna ÖĞLE YEMEĞİ molası vereceğiz.

Öğleden sonra otelimize dönüyoruz. Serbest saatler ve geceleme otelimize

OTELİMİZ : Town Lodge Gaborone 3* VB

11. Gün: Gaborone- JOHANNESBURG / İSTANBUL 19:15

Bugün son günümüz. Botswana ‘dan ayrılıyoruz. Karayolu ile Johannesburg havalimanına geçeceğiz. Bugün uçuş saatimiz 19.15. Saat 16.30’da en geç havalimanında olmamız gerekmekte. Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Türk Hava Yolları direkt uçuşu ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12. Gün: İSTANBUL 04:55 VARIŞ

İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sona ermesi.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#23
LOKASYON:
Güney Afrika
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
II- İPTAL - VAZGEÇME - DEĞİŞİKLİKLER 1- Seyahat acentesi gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi hareket tarihinden 3 gün önce iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. 2- a- Tüketicinin gezinin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal-değişiklik talep etmesi durumunda ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, Rezervasyonunu kendisinin veya birinci derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve ölümleri tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi bir rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile gezinin başlamasından 29-21 gün önce iptal-değişiklik talep etmesi halinde gezi bedelinin %35'ini, 20 günden az bir süre kala ise tamamını Banabitatil'e ödemeyi kabul eder ve taahhüt eder. b- Tüketici, indirimli satış döneminde satın almış olduğu Erken Rezervasyon İndirimli Ürününü herhangi bir sebeple iptal ettirmek isterse, ise gezi bedelinin tamamını Banabitatil'e ödemeyi kabul eder ve taahhüt eder. c- Erken rezervasyon sigortası yaptıran misafirler giriş gününe 72 saat kala kesintisiz otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahiptirler.Sigorta iptal edilmez, prim iadesi yapılmaz. Kapsam dışı haller; harp veya harp mahiyetindeki hareket, ihtilal, isyan, ayaklanma ve buna benzer hallerden doğan iç karışıklıklar, terör olayları, salgın ve yaygın hastalıklar, deprem, sel, yanardağ püskürmesi, yer kayması, doğal afetlerdir. d- ERKEN REZERVASYON SİGORTASI yaptırmayan misafirler ve rezervasyonlar için İPTAL-VAZGEÇME- DEĞİŞİKLİK sözleşme şartlarındaki ( b ) maddesi geçerlidir. e- Tüketici; indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder. 3- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye, sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, Seyahat acentesi, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. 4- Mücbir sebepler: Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Yolcunun veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve/veya ölümleri de mücbir sebeptir. 5- Seyahat acentesi, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 7 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici, bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın12 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

2.770$

en düşük kişi başı

2.770$

12 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


Türk Havayolları ile İstanbul/Capetown-Johannesburg/İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
Capetown/Johannesburg tek yön yerel hava yolu bileti
4Gece CapeTown, 2 gece Gaborone , 2 gece Pilanesberg, 1 Gece Johannesburg 1 Gece Pretorya toplam10 gece 3/4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama
Cape Town şehir turu
Pretorya şehir turu
Ümit Burnu Houtbay turu
STELLENBOSCH ÜZÜM BAĞLARI VE ŞARAP TADIM TURU
Botswana Mokoldi Safari Game drive (truck)
Sun city giriş ücreti ve öğle yemeği
Plannesberg Safari
Johannesburg şehir turu
Türkçe rehberlik hizmeti
Havalimanı –Otel-şehir -Tüm transferler

HARİÇ OLANLAR:


Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
Seyahat sağlık sigortası
Tüm bahşişler 100 usd tavsiye edilir. Turun ilk günü rehberimize teslim edilmesini rica ederiz.
Programda belirtilmeyen tüm diğer harcamalar