KESİN ÇIKIŞLI

İsviçre Fransa Paris (Alsace) TuruBu muhteşem masal diyara yolculuk sizi farklı bir dünyada hissettiricek.

  • İbis Basel Bahnhof
  • İbis Mulhouse Centre Filature
  • İbis Colmar Centre
  • İbis Strasbourg Centre Historique
  • Ibis Metz Centre Gare
  • İbis Budget Porte de Montmartre
  • Erken Rezervasyon 01.10.2024 ile 30.01.2025 arasındaki tarihlerde %10 erken rezervasyon indirimi.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul Basel

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Sabiha gökçen havalimanında buluşma. Ardından basel uçuşumuz başlıyor. Basel’e varışın ardından şehir turumuz başlıyor. Ünlü Rönesans yazarı Hollandalı Erasmus’un mezarının bulunduğu Basel Manastırı, şehrin en güzel binalarından Hotel Les Trois Roi, şehrin ana meydanı ve pazar yeri Marktplatz, Hükümet Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda serbest zaman. Geceleme Otelimizde

2. Gün: Basel – Mulhouse – Colmar

Sabah kahvaltısı ardından Mulhouse’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Avrupa'nın en büyük demiryolu müzesi olan Cité du Train, tarihi lokomotifler ve demiryolu vagonları ile zengin bir demiryolu ve Mulhouse'un eski şehir merkezi, Alsace bölgesine özgü geleneksel mimariye sahip renkli evleri ve dar sokaklarını ziyaret edeceğiz ve Musée National de l'Automobile (Dünyanın en iyi araba müzesi)’ ni ziyaret ediyoruz.. Serbest zamanımız sonrasında Colmar’ a hareket ediyoruz. Serbest zaman ve geceleme otelimizde. 

3. Gün: Colmar Strasbourg

Sabah Kahvaltısı Ardından Colmar ‘ın rengarenk evlerinin ve küçük lokal dükkan ve mağazalarının süslediği cadde ve sokaklarda gerçekleştireceğimiz çevre gezisinde, Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren Nehri etrafındaki rengarenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) göreceğiz. Ren Nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre birçok lezzetli yiyecekler hem de birçok hediyelik eşya alma imkânı bulacaksınız.

Ardından Strasbourg’ a hareket, Almanya, İsviçre, Fransa sınırında yer alan ve aynı zamanda Alsace bölgesinin en büyük şehri olan Strasbourg adeta masallardan fırlamışçasına, bir tablo güzelliğinde bizleri karşılayacak. 1988 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi‘ne alınan ve 1992 yılından bu yana da Avrupa Parlamentosu‘na ev sahipliği yapan Strasbourg‘un araç trafiğine kapalı merkezinde ve sokaklarında yürüyerek gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu esnasında; Gutenberg Meydanı ve Heykeli, şehrin tam kalbinde yer alan ve en önemli yapısı olan Notre Dame Katedrali, şehrin en eski evi olan ve günümüzde de otel ve restoran olarak hizmet vermeye devam eden Kammerzell evi göreceğimiz yerler arasındadır. Geceleme Otelimizde.

4. Gün: Strasbourg – Metz

Sabah kahvaltısı ardından masal diyarlara yolculuğumuz devam ediyor. Varışımızın ardından Fransa’nın en güzel orta çağ şehirlerinden biri olan Metz şehrini ziyaret ediyoruz. 3 bin yıllık tarihe sahip, Mosella ve Seille nehirlerinin birleştiği bu güzel kentte görülecek yerler arasında Silah Meydanı, Metz Katedrali, German Gate, Temple Neuf Kilisesi gibi yerler mevcut, Gezilecek yerler sonrasında serbest zaman Masal şehirde yarım gün siz değerli misafirlerimize yetmeyeceğini düşündüğümüzden masalımız yarım kalmıyor ve geceleme Metz otelimizde. 

5. Gün: Reims Paris

Sabah kahvaltısı ardından Reims turumuz için yola çıkıyoruz. Unesco’nun koruma altına aldığı katedrali gezerken, gotik mimarinin en güzel örneklerinden birini ziyaret ettiğinizi fark edeceksiniz. Fransız krallarının taç giyme törenlerinin yapıldığı bu katedralin her biri birbirinden ilginç 2000’den fazla heykelle ve dışarıdan hiç bir şekilde belli olmayan göz alıcı rengarenk vitraylarla donatılmış olduğunu göreceksiniz. Reims, Şampanya bölgesinin yemeklerini tadabileceğiniz öğle yemeği molası sonrasında, ‘mutlu anların içkisi” olan şampanyanın yapıldığı bağlara ve mahzenlere gidiyoruz. Şirin köylerin ve ormanların arasından kıvrılarak yaptığımız bu güzel yolculuktan sonra şampanyanın sırlarla dolu ilginç hikayesini dinleyeceğimiz mahzenlere varıyor ve neden dünyanın sadece bu bölgesinde şampanya yapıldığını, yapılabildiğini öğreniyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ikram edilen şampanyalardan tadabilirler. Ardından Paris konaklamamız için yolculuğumuz başlıyor.

Alternatif Program : Paris Akşamları Turu (25 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda Paris şehir merkezini keşfedecek ve sokaklarında yapacağımız romantik gezide, ayrıca Eyfel Kulesi’nin tam karşısındaki tepeliğin üzerine kurulmuş olan ve kulenin en güzel açıdan görülebildiği, pek çok cafe ve restoranın bulunduğu Trocadero Meydanı ‘nı ziyaret edeceğiz. Condorde Meydanı, Champ Elysee, Zafer Takı’nı görebileceğimiz ve Eyfel’in akşamları büyüleyici hal alan güzelliğini izleyip fotoğraflayabileceğimiz serbest zamanın ardından turumuzu tamamlıyor ve Paris bölgesi otelimize dönüyoruz.


6. Gün: Paris

Sabah kahvaltısı ardından Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Fenomenleri ve Seine Nehri Tekne Turu’muza (85 Euro) katılabilirler. Paris Fenomenleri turumuza ilk olarak Paris‘in hatta Fransa‘nın sembolü olan Eiffel Kulesi ile başlıyoruz. 1889 Paris III. Evrensel Sergisi için Gustave Eiffel tarafından inşa edilen çelik ve demir karışımı bu eser kule, 1889 yılındaki Evrensel sergisi esnası ve sonrasında turistler tarafından büyük ilgi görünce yıkılmasından vazgeçilmiş ve günümüze kadar ayakta kalmıştır. 3 bölümden (kat) oluşan ve her bölümüne asansör ile çıkılan kulenin 2. Katına çıkarak Paris’in eşsiz manzarasının tadını çıkartacak ve birbirinden güzel fotoğraflar çekeceğiz. Eiffel turumuz sonrasında Seine Nehri (Sen) tekne turu düzenliyoruz. Dünya üzerinde en çok bilinen nehirlerden olan 776 km. uzunluğundaki Seine Nehri şehri ikiye bölmektedir. Nehir üzerinde usul usul ilerleyen uzun teknelerle gerçekleştireceğimiz gezi esnasında Paris ‘in birçok ünlü binasını ve nehir üzerindeki 37 köprüyü eşsiz bir açıdan görüyor olacağız. Seine Nehri gezimiz sonrasında, 1959 yılından bu yana parfümleriyle Paris modasının uluslararası merkezi olan BENLUX Mağazası ‘nı ziyaret ediyor ve alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Orta Çağ döneminde savunma amaçlı kale olarak inşa edilen ancak Fransız devriminden müze olarak kullanılmaya başlayan, 2012‘de 10 milyona yakın kişinin ziyaret ettiği Louvre Müzesi’nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında sunulacak serbest zamanda müzeyi ziyaret edebilirler (Müze giriş ücreti 23 Euro). Tur sonrası şehir merkezinde serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz¸ ekstra düzenlenecek olan Paris İkonları Turu (45 Euro) programımıza katılabilirler. Turumuzda ilk olarak günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği, sokak ressamları ve karikatüristleri ve birçok ünlü ressamın çalışmalarını yapmış olması sayesinde "Ressamlar Tepesi" adıyla bilinen ve Paris ‘in en yüksek noktasını oluşturan Montmartre Tepesi 'ne gideceğiz. 130 metrelik bu tepenin üstünde yükselen Sacré-Coeur Bazilikası ‘nı (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, ressamlar meydanında portrenizi yaptırmak ve çevre gezisi için serbest zamanımız olacaktır. Geceleme otelimizde.

7. Gün: Paris İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saat için serbest zaman verilecektir. Sonrasında havalimanına transfer ve siz masal diyarı yolcularımızla vedalaşma:(

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#146
LOKASYON:
Fransa
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
II- İPTAL - VAZGEÇME - DEĞİŞİKLİKLER 1- Seyahat acentesi gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi hareket tarihinden 3 gün önce iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. 2- a- Tüketicinin gezinin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal-değişiklik talep etmesi durumunda ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, Rezervasyonunu kendisinin veya birinci derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve ölümleri tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi bir rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile gezinin başlamasından 29-21 gün önce iptal-değişiklik talep etmesi halinde gezi bedelinin %35'ini, 20 günden az bir süre kala ise tamamını Banabitatil'e ödemeyi kabul eder ve taahhüt eder. b- Tüketici, indirimli satış döneminde satın almış olduğu Erken Rezervasyon İndirimli Ürününü herhangi bir sebeple iptal ettirmek isterse, ise gezi bedelinin tamamını Banabitatil'e ödemeyi kabul eder ve taahhüt eder. c- Erken rezervasyon sigortası yaptıran misafirler giriş gününe 72 saat kala kesintisiz otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahiptirler.Sigorta iptal edilmez, prim iadesi yapılmaz. Kapsam dışı haller; harp veya harp mahiyetindeki hareket, ihtilal, isyan, ayaklanma ve buna benzer hallerden doğan iç karışıklıklar, terör olayları, salgın ve yaygın hastalıklar, deprem, sel, yanardağ püskürmesi, yer kayması, doğal afetlerdir. d- ERKEN REZERVASYON SİGORTASI yaptırmayan misafirler ve rezervasyonlar için İPTAL-VAZGEÇME- DEĞİŞİKLİK sözleşme şartlarındaki ( b ) maddesi geçerlidir. e- Tüketici; indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder. 3- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye, sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, Seyahat acentesi, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. 4- Mücbir sebepler: Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Yolcunun veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve/veya ölümleri de mücbir sebeptir. 5- Seyahat acentesi, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 7 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici, bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın7 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

749

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Seçilen havayolları tarifeli seferleri ile uçak bileti,
Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
3* 4* otellerde toplam 6 gece oda kahvaltı konaklamalar,
Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
şehir turları ve/veya çevre gezileri
Türkçe rehberlik hizmetleri.
TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

HARİÇ OLANLAR:


Vize ücreti ve servis bedeli (210€)
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
İç hat bağlantı uçak bileti,
Öğle ve akşam yemekleri,
Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,
İsteğe bağlı müze ve ören yerleri girişleri,
Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 7 gece toplam 13 Euro tutarında ücretlerdir)