Kahire, Nil Turu - THY ileMısır'ın başkenti ve en çok ziyaret edilen şehri Kahire, Afrika'nın en büyük kentidir. Nil Nehrinin ikiye ayrıldığı bu noktada eşsiz bir şehri yakından tanımak isterseniz, sizi bekleyen en özel tur seçeneklerini hemen incelemelisiniz.

  • NİL NEHRİ (4)
  • KAHİRE (3)
  • 7 Gece - 8 Gün
  • Türk Hava Yolları ile
  • 5* Oteller Ve Gemi Konaklama
  • Oda + Kahvaltı
  • Erken Rezervasyon 01.05.2024 ile 31.12.2024 arasındaki tarihlerde %15 erken rezervasyon indirimi.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İSTANBUL KAHİRE

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 04.00’te buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK690 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.50’te Kahire’ye uçuş. Yerel saat ile 08.05’te Kahire’ye iniş. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile öğle yemeği dâhil Giza ve Sakkara Piramitleri Turu için hareket. İlk durağımız Giza Piramitleri ve Sfenks’in yer aldığı Giza Platosu olacak. Dünya’nın yedi harikasından birisi olan Keops Piramiti’nin yer aldığı bölgede günümüzden yaklaşık 4500 sene önce yapılan, konumlandırılmaları ve mühendislikleri ile hala gizemlerini koruyan meşhur Keops, Kefren ve Mikerinos piramitlerini göreceğiz. Platonun hâkim noktası panorama da çekeceğimiz kuşbakışı muhteşem resimlerin ardından Platon’nun bekçisi diye adlandırılan başı firavun, gövdesi aslan şeklinde tasvir edilmiş devasa heykel Sfenks’i göreceğiz. Buradaki ziyaretimiz sonrasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası Kadim Mısır'da başkent olmuş Memphis'te bulunan Sakkara Piramit’lerine gideceğiz. Bölgede dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt mezar olarak kabul edilen Firavun Zoser’in basamaklı piramitini göreceğiz. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Otelimize varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Kahire’deki otelimizde.

2. Gün: KAHİRE LUXOR

Otelimizde alacağımız kutu kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Mısır’ın Milli Hava Yolu EgyptAir’in MS062 sayılı seferi ile saat 06.15’te Luxor’a uçuş. Saat 07.15’te Luxor’a iniş. Bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile gemimize transfer. Bagajlarımızın boşaltılması ve kısa bir istirahat sonrası aracımızla Luxor Batı Kıyısı Turu için hareket. Turumuzda Nil nehrinin batısına geçerek Memnon Heykelleri’ni gördükten sonra Krallar Vadisi’ne girecek ve 3 adet firavun mezarının içini gezeceğiz. Daha sonra Kraliçe Hatçepsut’un muhteşem Tapınağı’nı ziyaret ederek gemimize geri döneceğiz. Öğle yemeğimiz gemimizde. Yemek sonrası check-in işlemlerimizi gerçekleştirip kabinlerimize yerleşiyoruz. Kısa bir istirahat sonrası Luxor Doğu Kıyısı Turu için hareket. İlk olarak yüzyıllar boyunca firavunların çeşitli eklemeleri ile Mısır’ın ve dünyanın en büyük tapınağı haline gelen ve antik Mısır boyunca bilimsel, politik ve ekonomik bir merkez olan Karnak Tapınağı’nı gezeceğiz. Buradan sonra Mısır’da antik zamanlardan günümüze kadar üretilmiş olan, parfüm hammaddesi olan esansın tanıtımının yapılacağı bir üreticiyi ziyaret ederek, alışveriş imkânı bulacağız. Daha sonra gene antik Mısır zamanının önemli tapınaklarından Luxor Tapınağı’nı gezeceğiz. Buradan sonra gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

3. Gün: LUXOR ESNA - EDFU

Gemimizde alacağımız kahvaltı sonrasında gemide serbest zaman. Gemimiz öğle saatlerine doğru Luxor’dan hareket edecek. Öğle yemeğimiz gemimizde. Öğleden sonra Esna’ya varış. Burada gemimiz her seferinde ikişer adet geminin alındığı küçük bir kanaldan geçmek için sıraya girecek. Kanal geçişi sonrası Nil üzerindeki yolculuğumuzu sürdüreceğiz. Akşam saatlerinde Edfu’ya varış. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

4. Gün: EDFU KOM OMBO - ASWAN

Sabah erken saatlerde Edfu Turu kapsamında tüm Mısır’da en iyi korunmuş tapınaklardan birisi olan Horus Tapınağı’nı faytonlar eşliğinde giderek ziyaret edeceğiz. Tur dönüşü gemide alacağımız kahvaltı sırasında gemimiz Kom Ombo’ya doğru hareket edecek. Öğle yemeğimiz gemimizde. Öğleden sonra Kom Ombo’ya varış. Kom Ombo Turumuzda iki tanrı tarafından paylaşılan Sobek Tapınağı’nı yürüyerek ziyaretimiz sonrasında gemimiz Aswan’a doğru hareket edecek. Akşam saatlerinde Aswan’a varış. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

5. Gün: ASWAN

Gemimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Aswan Turu için hareket. Bu turda panoramik Aswan şehrini gördükten sonra dünyanın 4. büyük barajı olan Aswan Barajını ve antik granit taş ocaklarında yer alan bitmemiş dikilitaşı gezeceğiz. Daha sonra bir papirüs enstitüsünü ziyaret edeceğiz. Papirüs imalatının aşamalarını tanıyacağımız ve alışveriş imkânı da bulacağımız bu ziyaretimiz sonrasında gemimize dönüş. Öğle yemeğimiz gemimizde. Öğleden sonra yerel motorsuz yelkenli tekne Felucca’lar ile Nil Nehri üzerinde keyifli bir gezinti yapacağız. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde. Yemek sonrasında veda partisi.

6. Gün: ASWAN ABU SİMBEL - ASWAN - KAHİRE

Gemimizde erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip Abu Simbel Turu için hareket. Otobüsle yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk ile ulaşacağımız, 2.Ramses’in eşi Nefertari için yaptırmış olduğu ve baraj suları altında kalmaması için UNESCO tarafından binlerce parça taşın tek tek taşındığı Abu Simbel Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Ziyaret sonunda Aswan’a dönüş. Aswan’a varışımızı takiben havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Mısır’ın Milli Hava Yolu EgyptAir’in MS287 sayılı seferi ile saat 20.45’te Kahire’ye uçuş. Saat 22.05’te Kahire’ye iniş. Bagaj işlemlerimizin ardından havalimanından aracımız ile otelimize transfer. Otelimize varışımıza takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştirip odalarımıza yerleşiyoruz. Gecelememiz Kahire’deki otelimizde.

7. Gün: KAHİRE

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra Kahire Mısır Müzesi, Eski Kahire ve Citadel Turuna katılabilirler. Gecelememiz Kahire’deki otelimizde.

Kahire Mısır Müzesi, Eski Kahire ve Citadel Turu85 USD Yetişkin - 45 USD Çocuk

8. Gün: KAHİRE İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında check-out işlemlerimizi gerçekleştirip, odalarımızı boşaltıyoruz. Transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra öğle yemekli Mısır Medeniyetleri Müzesi, Gayer Anderson Müzesi ve Ibn Toulon Camii Turuna katılabilirler. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Türk Hava Yolları’nın TK695 sefer sayılı uçuşu ile saat 20.45’te İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 00.05’te İstanbul Havalimanı’na iniş ve turumuzun sonu. Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.

Mısır Medeniyetleri Müzesi, Gayer Anderson Müzesi ve Ibn Toulon Camii85 USD Yetişkin - 45 USD Çocuk

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#115
LOKASYON:
Mısır
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
II- İPTAL - VAZGEÇME - DEĞİŞİKLİKLER 1- Seyahat acentesi gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması veya mücbir sebeplerden ötürü geziyi hareket tarihinden 3 gün önce iptal edebilir, bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur. 2- a- Tüketicinin gezinin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal-değişiklik talep etmesi durumunda ücretinin tamamı iade edilir. Tüketici, Rezervasyonunu kendisinin veya birinci derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve ölümleri tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi bir rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile gezinin başlamasından 29-21 gün önce iptal-değişiklik talep etmesi halinde gezi bedelinin %35'ini, 20 günden az bir süre kala ise tamamını Banabitatil'e ödemeyi kabul eder ve taahhüt eder. b- Tüketici, indirimli satış döneminde satın almış olduğu Erken Rezervasyon İndirimli Ürününü herhangi bir sebeple iptal ettirmek isterse, ise gezi bedelinin tamamını Banabitatil'e ödemeyi kabul eder ve taahhüt eder. c- Erken rezervasyon sigortası yaptıran misafirler giriş gününe 72 saat kala kesintisiz otel rezervasyonlarını iptal etme hakkına sahiptirler.Sigorta iptal edilmez, prim iadesi yapılmaz. Kapsam dışı haller; harp veya harp mahiyetindeki hareket, ihtilal, isyan, ayaklanma ve buna benzer hallerden doğan iç karışıklıklar, terör olayları, salgın ve yaygın hastalıklar, deprem, sel, yanardağ püskürmesi, yer kayması, doğal afetlerdir. d- ERKEN REZERVASYON SİGORTASI yaptırmayan misafirler ve rezervasyonlar için İPTAL-VAZGEÇME- DEĞİŞİKLİK sözleşme şartlarındaki ( b ) maddesi geçerlidir. e- Tüketici; indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder. 3- Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye, sonradan iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, Seyahat acentesi, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. 4- Mücbir sebepler: Olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil ediyorsa, taraflarca mücbir sebep olarak kabul edilir. Yolcunun veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıkları ve/veya ölümleri de mücbir sebeptir. 5- Seyahat acentesi, gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 72 saat öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici, bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip ödediği ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden en geç 14 (on dört) gün içinde iade işlemleri misafire alındığı şekilde iade edilir. Kredi kartı ödemeleri karta, Nakit havale ödemeleri aynı şekilde nakit veya havale olarak yapılır. Türk Lirası ödeme yapan misafirler euro olarak geri ödeme alamaz. Euro ödeme euro olarak alınabilir. Tüketici iptal sonrasında 14 günlük iade süreci içerisinde herhangi bir şikayette bulunmamayı taahhüt eder.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

1.749

en düşük kişi başı

1.749

8 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.DAHİL OLANLAR:


Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile IST-CAI-IST parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
EgyptAir tarifeli seferleri ile CAI-LXR ve ASW-CAI parkurlarında ekonomi sınıfı iç hat uçak bileti
Havalimanı vergileri
3 gece Kahire’de 5* otelde oda kahvaltı konaklama
4 gece Nil’de 5* gemide tam pansiyon konaklama
Luxor, Edfu, Kom Ombo ve Aswan’daki tüm geziler (bkz. program)
Tam gün öğle yemekli Giza ve Sakkara Piramitleri Turu (85 EUR değerinde)
Abu Simbel Turu (150 EUR değerinde)
Tüm otel – havalimanı – otel transferleri
Programda belirtilen yemekler
Türkçe rehberlik hizmeti
Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen sigortadır)

HARİÇ OLANLAR:


Yerel otel, gemi, belboy, şoför vs bahşişleri
Yurt dışı çıkış harcı
Mısır vize ücreti
Dahil olduğu belirtilmeyen tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
Dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ve yemeklerdeki içecekler
Ekstra turlar
Kişisel harcamalar
Seyahat sağlık sigortası
Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler