KESİN ÇIKIŞLI

Klasik İspanya 4 Gece 5 GünMadrid Barcelona Valencia

  • Zaragoza
  • Barcelona
  • Madrid
  • Valencia
  • Erken Rezervasyon 01.11.2024 ile 28.02.2025 arasındaki tarihlerde %10 erken rezervasyon indirimi.

Madrid Barcelona Valencia

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Zaragoza - Barcelona

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile uçuştan 3 saat önce buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC6109 sayılı özel seferi ile saat 05:00’da Zaragoza’ya uçuş. Yerel saat ile 07:10’da varış. Varışımızın ardından Barcelona’ya doğru yola çıkıyoruz.

Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti, ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinin buluduğu İspanya'nın ikinci büyük şehri Barselona, sahip olduğu eserlerden ötürü nüfusunun dört katı kadar turisti kendine çekmektedir. Turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün: Barcelona

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Girona & Figueras Turu’na katılabilirler. Turumuza, Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ayrıca parfüm filminin sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir. Panoramik olarak yapılacak turumuzda; Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Pirene dağlarının manzarası eşliğinde Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Burada Ünlü sürrealist ressam “Salvador Dali’nin” kendi elleri ile dekore ettiği müze evi gezeceğiz. Her bir eserinin değeri milyonlarca dolarla ifade edilen bu müzede, ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaretimiz sonrasında otelimize transfer.

Akşamı eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenko Turu’na katılabilirler. Güney İspanya’da doğup Tüm Dünya’ya tanıtılmış, Tutkunun, aşkın ve acının dansı Flamenko’yu bir içki eşliğinde seyredeceğimiz bu gösterinin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Girona & Figueras Turu: 65 Euro

Flamenko Turu: 55 Euro

3. Gün: Barcelona - Valencia

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Gotik Mahalleleri ve El Born Turu’na katılabilir.

Gotik Mahalleleri turu ile başlıyoruz. Turumuzda Barcelona Katedrali, Augustus tapınağı ve bölgenin en ünlü sokağı olan Carrer del Bisbe’yi ziyaret ettikten sonra La Ramblas Caddesi’nde kısa bir serbest zaman veriyoruz. Ardından sonraki durağımız El Born. Katalan isyanlarından önemli izler taşıyan ve Katalan kültürü içerisinde önemli bir yere sahip olan bölgede Katalan Kültür Merkezi ve Katedral Maria del Mar görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Valencia şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turu. İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma ünvanının yanısıra en büyük limana da sahip şehrin ilk ismi, Latince’de güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Turumuzda Sanat ve Bilim müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi pazar ve Eski İpek Borsası panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Gotik Mahalleleri ve El Born Turu: 40 Euro

4. Gün: Valencia - Madrid

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından otelden çıkış yaparak Madrid’e doğru yola çıkıyoruz ancak öncesinde güzergah üzerinde arzu eden misafirlerimiz Cuenca Turu’na katılabilir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi surlarla çevrili Cuenca kasabasında gerçekleştirdiğimiz tur esnasında Tarihi Asma Evler yani “Casas Colgadas de Cuenca” sizleri adeta büyüleyecek. Bu tür mimari yapılar arasında günümüz ulaşan ender örneklerden biri olan bu evler ile birlikte San Pablo Köprüsü’nü panoramik olarak görüyoruz ve ardından bir fotoğraf molası veriyoruz. Aynı zamanda turumuz esnasında Plaza Mayor, Town Hall ve Cuenca Katedrali görülecek yerler arasındadır.

Turumuzun ardından Madrid’e olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Turumuza Plaza Mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir.

Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Plaza mayor adı verilen büyük meydan, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, şehrin ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon, Cibeles Meydanı Ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Cuenca Turu: 25 Euro

5. Gün: Madrid - Zaragoza - İstanbul

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından otelden çıkış işlemlerimizi (otelden çıkış saat 10:00’da olacaktır) gerçekleştirerek otelden ayrılıyoruz ve Zaragoza’ya hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte panoramik şehir turu. Turumuzda Ebro Nehri, şehrin merkez katedrali olan Pilar Katedrali, La Seo Katedrali, San Pablo Kilisesi, Plaza Espana ve Pilar Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman.

Ardından Zaragoza Havalimanı’na transfer oluyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC6110 sayılı özel seferi ile saat 18:30’da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 23:05’te varış ve turumuzun sonu.

EK BİLGİLER

İPTAL & İADE POLİTİKASI

Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 31 gün öncesine kadar banabitatile yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 30 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Rezervasyon esnasında iptal iade sigortası yapılması durumunda 30 günden az kalması durumunda uygulanacak kesinti oranları değişiklik göstermektedir.İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Banabitatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; banabitatil gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; banabitatil' den alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu banabitatilden bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin banabitatil tarafından iptal edilmesi durumunda banabitatilden herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, banabitatil sorumlu tutulamaz.

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde banabitatil iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından banabitatil sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#63
LOKASYON:
İspanya
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 31 gün öncesine kadar banabitatile yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 30 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. Rezervasyon esnasında iptal iade sigortası yapılması durumunda 30 günden az kalması durumunda uygulanacak kesinti oranları değişiklik göstermektedir.İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Banabitatil ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın5 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

549

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Pegasus Hava Yolları özel seferi ile İstanbul (SAW) - Zaragoza (ZAZ) - İstanbul (SAW) parkurlarında ekonomi sınıfı uçak bileti
Belirtilen kategori otellerde 4 gece kahvaltı dâhil konaklama
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Tüm şehirlerarası transferler
Panoramik Madrid, Barcelona ve Zaragoza şehir turları
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası (65 yaş ve üzeri misafirlerimize sürprim uygulanır.)

HARİÇ OLANLAR:


Vize ücreti ve servis bedeli
COVID-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
Ekstra turlar
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri